משמעות הבידול

משמעות הבידול

יכולתו של האינדיבידואל, כמו גם יכולתה של קבוצה מסוימת או של חברה מסוימת להוציא את עצמה מן הכלל ולסמל ולסמן את עצמה באופן מיוחד ושונה על מנת כי יהיה בראשותה האיתות החיצוני והפנימי על מנת שיהיה ברור כי קיימת שונות מקבוצות אחרות או אינדיבידואלים אחרים.

למעשה הפעולות שננקטות על ידי אלו אשר רוצים וחפצים להיות שונים ומיוחדים בסופו של דבר עושים זאת מסיבה מאוד ספציפית או לפחות איזה רעיון מסוים אשר מאחד ומגבש אותם על מנת שיהיה ברור כי הם משויכים לאותה קבוצה מסוימת.

כל חברה אשר דרכה, מסריה, אמונותיה וצורת התנהגותה מסומנים באופן מסוים ואשר מזוהה וידוע על פי רוב באופן מסוים שהרי היא מבודלת באופן כזה אשר יהיה ברור ומובהק.

לדוגמא קבוצה מסוימת אשר לבושה בצבעים מאוד מסוימים, למשל אדום וירוק, הינם מבודלים באופן שונה ומיוחד וזהו סימן הזיהוי שלהם.

ואולם הבידול החיצוני והסממנים החיצונים בסופו של דבר באים על מנת להמחיש באופן ויזואלי את השונות אשר היא פנימית ולא מומחשת באופן מסוים.

לצורך ההמחשה החיצונית ניתן להשתמש בצורות שונות אשר ימחישו את המסר ואת הרעיון ששואפים אותם חברי קבוצה או התאגדות מסוימת ואשר למעשה מבדיל אותם מאחרים ולכן זוהי הבדלנות במקרה הזה המומחשת באופן אשר מיישם את ההבדל בין כל אלמנט ואינדיבידואל.

ההמחשה הויזואלית החלה כאשר היה צורך לעשות הפרדה מסוימת בין שבטים בימי קדם ואשר הגיעה הדבר מתוך האנדרלמוסיה שהייתה מתרחשת בעת אשר היה מתרחש קרב עקוב מדם ונוצר הצורך לסמן ואף לתייג לוחמים מסוימים אשר היו משתייכים לקבוצה מסוימת ועל מנת שלא יהרגו איש את רעהו בטעות היו מסמנים אותם בצבעים מסוימים, בולטים בדר”כ על מנת לבצע את ההבדל ביניהם.

אותם סימני זיהוי אשר סימנו את ההבדל בין קבוצה לקבוצה היו עם הימים לדגלים אשר סימנו את צבעי כל מדינה ומדינה, כל שבט וכל שבט ובהמשך גם חברה ותאגיד אשר לכל אחד ואחד קיים סימן ההכר שלו והצורה המסוימת אשר מייחדת אותו.

למעשה כאשר בתור דוגמא, דגל ארה”ב נראה לעין, שהרי מסמל הוא דברים מסוימים.

צבעיו הינם כחול, לבן ואדום, כאשר קיימת מחיצה אשר הינה מלבנית ונמצאת בשולי הדגל ומכילה בתוכה כוכבים לבנים על רקע כחול ומסמלת את כל מדינות הברית אשר כל מדינה מסומלת בכוכב אחיד אשר בא לסמל כי כולם שווים, גם קטנים וגם גדולים ללא הבדל, צבע הכוכבים לבן וצבע הרקע הוא כחול כמו השמיים הכחולים, יתרת הדגל הינו פסים רוחביים צבעי לבן ואדום ואותו דגל ארה”ב הינו סימן ההיכר שלהם.

כאשר סימן זה מופיע על מדי צבא, מובן כי בתור דוגמא מדובר בצבא ארה”ב ולא צבא אחר.

כאמור כל צבא וכל גוף אשר שואף לסמל את עצמו באופן מסוים, שואף ככל האפשר כי תהיה משמעות אמיתית לאותו סמל על מנת כי יתקיים הזיהוי המסוים באופן נכון ומוצלח.

השימוש בסמלים צריך להמחיש רעיון מסוים אשר יקשר בין העיניים, הלב והמוח.

לדוגמא אפשר להביא את סימלה של הולנד שהוא הפרח אשר מסמל אותה יותר מכל, הלוא הוא הצבעוני. אותו פרח אשר מופיע בצבע כתום שהינו הצבע המסמל את הולנד, מחבר את העינים, הרואות את צורת הפרח ואת צבעו, מחברים בין שני האלמנטים הללו במוח ואז שולחים את התשובה הנכונה ללב שמתחבר להבנה כי מדובר בסמלה של הולנד.

למעשה השימוש בכמה אלמנטים אשר החיבור ביניהם יותר אלמנט חדש ומעביר מסר מסוים באמצעים אשר הינם ברובם ויזואלים אולם בחלקם גם מילים וצורות נוספות נקרא לוגו.

הלוגו הינו למעשה הסמל המודרני של כל חברה ומייחד אותה ומעביר את המסר אשר שואפים להעביר ככל שניתן.

כאמור השימש הויזואלי אמור לשקף מסרים מסוימים אשר עומדים בבסיס הרעיון.

אותו רעיון למעשה במידה ומשוקף באופן נכון וברור יכול ואף אמור להעביר את המסר המבוקש באופן נכון ואמין, לדוגמא חברת ביטוח “מגדל” אשר גם שמה וגם צורתה מסמלים מגדל שמירה בנוסח ימי קדם אשר אמורים לשקף את המסר כי חברת הביטוח נותנת גם את הביטחון הנדרש ללקוחותיה ואף שומרת עליהם וזהו מסר סמוי אשר משוקף ע”י הלוגו, השם והמסרים אשר מועברים.

כאמור ויזואליות נכונה, יחד עם שם נכון אשר מעביר את המסר בצורה קלה, פשוטה ומובהקת, היא אמצעי בידול נכון. אותו בידול נבע מן הרעיון המשותף אשר מייחד כפי שצוין גם את הקו המאחד והמגבש קבוצה או מספר אנשים תחת רעיון אחד ותחת מיתוג מסוים אשר מייצר זיהוי והזדהות גדולה.

ניתן לאמר כי כל אחד בסופו של דבר שואף להיות שייך לקבוצה מסוימת ולהיות חלק ממנה מאחר והדבר נותן לו בין אם במודע וגם אם שלא במודע את המקום המסוים אשר מאפשר לו להרגיש שייך.

כאשר יהודי שם על עצמו סימן של מגן דוד על צווארו, הוא למעשה מסמן את עצמו בסימן מסוים אשר מייחד אותו ומשייך אותו לקבוצה מסוימת, כך גם הכיפה וכך אלף אלפי הבדלות התלאי הצהוב אשר שימש את הגרמנים על מנת לסמן את בני האדם תחת קבוצות תיוג מסוימות.

השיוך לקונספט מסוים עבור האדם יכול לבוא מכמה מקומות ומכמה כוונים ואף מכמה סוגי תיוג לדוגמא אדם מסוים יכול להיות משויך לכמה וכמה קבוצות והתאגדויות  ולהיות מזוהה כך וכך וגם וגם, לדוגמא אדם מסוים אשר הינו ישראלי, גר בתל אביב ועובד בחברת מגדל יזדהה גם עם דגל ישראל, גם עם סמלה של תל אביב וגם עם הלוגו של מגדל בוא זמנית.

הלוגו כאמצעי בידול מאגד בתוכו את השימוש הנכון בצבעים השונים, בצורות השונות ובאותיותיה שונות והכל לכדי מכלול שלם אשר יביע בסופו של דבר את הרעיון ואת המסר באופן בהיר וברור ואשר ישדר גם את המסר באופן מובהק ונכון.

השילוב והתמהיל הנכון והמדויק בצבעים, בסמלים ובאותיות וכמו כן במילים ובשמות נותן את היכולת לבדל את הרעיונות ואת המסרים באופן כזה אשר ישקף כאמור את הרעיון מאחורי הויזואל.

יכולת ההמחשה של אותם מסרים הינה למעשה אומנות מסוימת ומדויקת מאוד ומהווה למעשה את סימן ההיכר של כל גוף וגוף והינו בעל חשיבות עליונה ויש גם אשר מאמינים כי צורה מסוימת משקפת גם רעיון אשר הינו רוחני ומיסטי והינו בעל משמעות נסתרת בשל השימוש בצבעים מסוימים בעלי משמעות מסוימת לכן נוצרת אותה חשיבות גדולה לשילוב נכון כאמור בין צבעים, צורות, מסרים ועוד.

שתף מאמר:

Facebook
Email
WhatsApp
LinkedIn

רשתות חברתיות

פופולרים ביותר

קבל עדכונים אחרונים

הרשם לניוזלטר

לא ספא, רק עדכונים וחדשות על מוצרים שלנו.

מאמרים קשורים

עיצוב משחק למצוא את הפלוס לאושר ארגוני

משחקים כדרך לגיבוש בחברות וארגונים

בשנים האחרונות ישנה הבנה כי שימוש במשחקים לצורכי גיבוש עובדים וצוותים ואף במטרה להעלות נושאים מורכבים ופתרון קונפליקטים דרך משחק היא הנכונה והיעילה ביותר. המשחק

עיצוב משחקי קופסה

תהליך עיצוב משחק קופסה

שנים שאתם חולמים להפיק את הרעיון שלכם, משחק מהנה, חדשני ואולי גם משתלם כלכלית. זה עמוק במגירת החלומות שלכם ועכשיו הגיע הרגע להתחיל ולברר איך

ברכה מעוצבת לפסח

רוצים ברכה לפסח לשלוח ללקוחות או לפרסם בפייסבוק? הכירו את קולקציית הברכות שלנו לפסח 2023 – אתם בוחרים ברכה מעוצבת ואנחנו מתאימים לכם אותה עם

עיצוב אריזות

עיצוב אריזות מזון, עיצוב אריזות קוסמטיקה, עיצוב אריזות למוצרי צריכה, עיצוב אריזות בתחום הפארם ועוד הם שיקבעו אם לרכוש את המוצר שלך או לא.כמה פעמים